Promocje
Srebrny charms Ornamo Wielka Miłość ORBSC528
Srebrny charms Ornamo Wielka Miłość ORBSC528
79,00 zł 63,20 zł
szt.
Srebrne pozłacane kolczyki dwa kółka SL-Z1885EG
Srebrne pozłacane kolczyki dwa kółka SL-Z1885EG
109,00 zł 87,20 zł
szt.
Srebrny charms Ornamo Prezent ORSCC1637
Srebrny charms Ornamo Prezent ORSCC1637
109,00 zł 87,20 zł
szt.
Srebrny charms Ornamo Retro Wzór ORSCC1930
Srebrny charms Ornamo Retro Wzór ORSCC1930
69,00 zł 55,20 zł
szt.
Bransoletka damska Coeur De Lion 5012/30-300
Bransoletka damska Coeur De Lion 5012/30-300
349,00 zł 279,20 zł
szt.
Naszyjnik Victoria Cruz A4231-CDG
Naszyjnik Victoria Cruz A4231-CDG
269,00 zł 215,20 zł
szt.
Złota zawieszka blaszka pod grawer D5-N0173 próba 585
Złota zawieszka blaszka pod grawer D5-N0173 próba 585
969,00 zł 775,20 zł
szt.
Złote kolczyki Pinezka OP-KOL6 próba 585
Złote kolczyki Pinezka OP-KOL6 próba 585
279,00 zł 223,20 zł
szt.
Złota zawieszka ASKZAW4 próba 585
Złota zawieszka ASKZAW4 próba 585
2 661,00 zł 2 128,80 zł
szt.
Srebrne kolczyki Ornamo Ważki ORBSE455
Srebrne kolczyki Ornamo Ważki ORBSE455
89,00 zł 71,20 zł
szt.
Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Podróbki zegarków: jak sprawdzić czy zegarek jest oryginalny?

114.jpg

Radość z zakupionego zegarka może się szybko przerodzić w rozczarowanie, zaś dumny właściciel akcesoriów marki Rolex, Tissot, G-Shock, Michael Kors, Geneva, Calvin Klein czy Tommy Hilfiger może okazać się użytkownikiem zwykłej podróbki. Jak rozpoznać i sprawdzić, czy nie trafiliśmy na fałszywy egzemplarz?

Jak rozpoznać falsyfikat?

Podróbki zegarków znanych marek, takich jak Rolex, Tissot, Michael Kors, Geneva, Calvin Klein, G-Shock czy Tommy Hilfigera, to prawdziwa plaga. Szacuje się, że rocznie rynek zalewa ok. 30 milionów fałszywych czasomierzy. Nie każdego oczywiście stać na to, żeby zakupić markowy zegarek u renomowanego producenta. Miłośnicy sztuki zegarmistrzowskiej poszukują więc często okazji. I choć wiele osób ma na tym polu spore sukcesy i może pochwalić się prawdziwymi perełkami, to równie dużo osób pada ofiarami oszustów, którzy wykorzystują naiwność klientów nie rozpoznających fałszywek. 

Oryginalny? Rozpoznaj fałszywe elementy!

Na rynku krąży bardzo dużo podróbek zegarków Casio G-Shock. Kupując w magar.pl masz pewność, że nabywasz w 100% oryginalny zegarek
Na rynku krąży bardzo dużo podróbek zegarków Casio G-Shock. Kupując w magar.pl masz pewność, że nabywasz w 100% oryginalny zegarek

Część podróbek zegarków np. z logo Calvina Kleina, Tommy’ego Hilfigera, Genevy, Tissot czy Michaela Korsa, wykonanych prymitywnymi metodami, można rozpoznać gołym okiem. Sprawa komplikuje się w sytuacji, w której mamy do czynienia z wyrobem wykonanym starannie. Jednak i w takim przypadku nie jesteśmy na przegranej pozycji i możemy uniknąć nieudanego zakupu. Jak sprawdzić oryginalność zegarka?

W pierwszej kolejności - zróbmy rozpoznanie i sprawdźmy, jaką cenę proponuje producent i autoryzowani sprzedawcy. Zasada jest prosta: jeśli zegarek, np. Rolex, Tommy Hilfigera, Calvina Kleina, Geneva, Michaela Korsa lub Tissot, który wpadł nam w oko, jest dostępny w atrakcyjnej cenie (a zatem znacznie niższej niż ta, którą standardowo musimy zapłacić za oryginał), wówczas lepiej odpuśćmy zakupy.

Jak rozpoznać oryginał?

Bez względu na to, czy mamy do czynienia z marką Tissot, Calvin Klein, Michael Kors, Tommy Hilfiger, Geneva, czy G-Shock, obejrzyjmy też dokładnie czasomierz, który jest przedmiotem sprzedaży. Oględziny rozpocznijmy od szczegółowego sprawdzenia dekla, koperty, indeksów i samego mechanizmu - ta czynność ułatwi nam rozpoznanie. Sposobem na wychwycenie nieprawidłowości będzie porównanie czasomierza ze zdjęciem oryginału. Jeśli takowym nie dysponujemy, zawsze możemy wybrać się jeszcze do autoryzowanego salonu i tam sprawdzić, jak powinien prezentować się oryginał. Bacznie przyjrzyjmy się także logo i nazwie marki. Tutaj fałszerze popełniają sporo błędów.

Jak jeszcze rozpoznamy autentyk? Większość czasomierzy marek Tissot, Tommy Hilfiger, Calvin Klein, Rolex, G-Shock, Michael Kors czy Geneva, posiada także numer seryjny, którego prawdziwość sprawdzimy na stronie producenta.

Zegarek Rolex - podróbka czy oryginał? Sprawdź to!

Jednym z najczęściej podrabianych czasomierzy na całym świecie pozostaje Rolex. Jest marzeniem wielu klientów, ale jego cena często staje na przeszkodzie powiększenia swojej kolekcji czasomierzy o ten model. Korzystają z tego fałszerze, którzy podrabiają je na dużą skalę. Jak rozpoznać fałszywy wyrób? Niewielu potrafi odwzorować detale, które świadczą o wyjątkowości oryginalnych akcesoriów. Autentyki mają m.in. pozłacany mechanizm z dwoma czerwonymi kołami. Cechą charakterystyczną czasomierzy Rolex jest także umieszczenie numeru seryjnego na końcówce bransolety. Jeśli po sprawdzeniu zabraknie któregoś z wymienionych elementów, odpuśćmy sobie zakup nieoryginalnego i podrobionego dodatku.

Zegarek Tissot - podróbka nie dorówna autentykowi

Trójwymiarowy cyferblat to charakterystyczny element wielu zegarków Tissot. Warto zwrócić uwagę na ten element.
Trójwymiarowy cyferblat to charakterystyczny element wielu zegarków Tissot. Warto zwrócić uwagę na ten element.

Oprócz Roleksów, fałszerze próbują także swoich sił w przypadku marek takich, jak Tissot. Szwajcarski producent ma wielu naśladowców. Podróbki najczęściej i najłatwiej sprawdzić i rozpoznać po tarczy, datowniku i totalizatorach. Charakterystyczne dla marki Tissot śrubki także lepiej wziąć po lupę - ich wykonanie nastręcza fałszerzom wielu trudności. Część z wymienionych elementów designu Tissota jest po prostu... domalowywana. Fałszerze często idą tu na skróty i pomijają te detale. Oryginalny Tissot ma także trójwymiarowe elementy cyferblatu. W podróbce, po sprawdzeniu, może się okazać, że części te będą zazwyczaj po prostu płaskie, co nijak ma się do rozwiązania zastosowanego w autentycznym egzemplarzu.

Zegarek G-Shock - podróbka, która cieszy się popularnością wśród... fałszerzy

Zegarek G-Shock to również popularny model, który pada ofiarą oszustów i który należy dokładnie sprawdzać. Zaniepokojenie powinny budzić mocne złocenia i oświetlenie, nierówno rozmieszczone indeksy czy niedbale przykręcone śruby. Po nich można rozpoznać, że ktoś chce robić nieuczciwy interes. G-Shock w wersji oryginalnej posiada geometrycznie i starannie wykonane elementy, które trudno odtworzyć bez szczegółowej znajomości rozwiązań stosowanych przez producenta. Istnieje też duża szansa na to, że w podróbce G-Shock dodatkowe funkcje nie będą działać. Jeśli więc mamy taką możliwość, przed zakupem przetestujmy model pod tym kątem.

Sprawdzaj oryginalność czasomierzy i rozpoznawaj podróbki! Calvin Klein, Michael Kors, Tommy Hilfiger i Geneva pod lupą

Oprócz Roleksa czy G-Shock, fałszerze równie często biorą też na celownik marki modowe produkujące czasomierze. Prym wiodą tutaj marki takie, jak: Michael Kors, Geneva, Calvin Klein czy zegarki Tommy Hilfiger. Jak rozpoznać fałszywy produkt? W przypadku większości marek, które prowadzą znane domy mody, plagiaty polegają na podobnych chwytach.

Michael Kors - podróbka zegarka tej marki może różnić się od autentycznego modelu wielkością i rodzajem czcionki na cyferblacie czy brakiem opakowania. Sprawdzajmy też pod tym kątem uważnie zegarki Geneva i Tommy Hilfiger - podróbki tych producentów także nie należą do rzadkości. Fałszywe egzemplarze posiadają także często nieudaną imitację paska, który będzie wykonany z gorszych jakościowo materiałów.

Kolejna marka z tej kategorii znana jest z tworzenia projektów bielizny, ale tak jak pozostali projektanci luksusowej odzieży, nie stroni od produkowania dodatków, takich jak zegarki Calvin Klein. Podróbki tych czasomierzy produkowane są w takiej ilości, że powinniśmy wykazać się wyjątkową czujnością podczas zakupu wyrobu z logo Calvina Kleina. Patrzmy bacznie na grawer i sprawdzajmy położenie charakterystycznych liter “C” i “K” względem siebie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl